Hakkımızda

ORMER MOTORLU ARAÇLAR ve BİLGİSAYAR TİC.ve SAN.LTD.ŞTİ.

hakkimizda

2005 yılından bu yana Müşteri Odaklı Yönetim Anlayışı ile otomotiv yedek parça sektöründe Avrupa ve Dünyanın önde gelen üreticilerine ait mamüllerin, Türkiye geneline hizmet sunulan organizasyonu ile Dağıtım, Satış, Pazarlama ve Lojistik faaliyetlerini yerine getirmektedir.

Ormer Motorlu Araçlar ve Bilgisayar Tic.ve San.Ltd.Şti. (Eski adıyla 1974 yılında kurulan DÖRTLER OTO - İlhan ORAL ve Ort. olup) 2005 yılında kurumsallaşarak İstanbul Başakşehir’de faaliyete geçti. “Kaliteli Hizmet”, “Kaliteli Ürün”, “Hızlı Lojistik” ve “Uygun Fiyat” İlkesiyle farklılığını ortaya koyan Ormer Motorlu Araçlar ve Bilgisayar Tic.ve San.Ltd.Şti.’nin kurulduğu yıllardaki hedef pazarı İstanbul ağırlıklı olmak üzere servis ve perakende yedek parça satıcıları idi.

Ormer Motorlu Araçlar ve Bilgisayar Tic.ve San.Ltd.Şti. uzmanlaşan kadrosu ve genişleyen pazarlama faaliyetlerine bağlı olarak İstanbul dışı pazarlara daha yoğun bir şekilde hizmet vermeye başladı. Bu çerçevede Yurtdışı ağırlıklı ve Anadolu üç farklı coğrafi bölgeye ayrılarak düzenli müşteri ziyaretleri başladı ve müşteri diyalogları geliştirildi.

2006-2007 Yılları arasında Alman grubu diesel araçlara Volvo, DAF, Scania, Iveco ve RVI markaları tamamen dahil oldu ve motor aksamını içeren Federal Mogul grubu ürünlerle ağırlıklı olarak hizmet sunulmaya başlandı.

Yedek parça pazarında bireysel bazda süregelen faaliyetlerin kurumsallaşmaya doğru yönelmesi farklı araç markalarında daha geniş bir çerçevede hizmet verme zorunluluğunu beraberinde getirdi. Ormer Motorlu Araçlar ve Bilgisayar bu değişimi değerlendirerek hizmet ağına Otobüs, Kamyon, Tır, Çekici, Minibüs ve Midibüs (Hafif Ticari) grubunu tamamen dahil etti.

2007 yılı itibari ile Motor, Turbo, Fren, Debriyaj, Soğutma, Yağlama, Yakıt Sistemi, Şasi Aksamı, Kaporta, Elektrik, Aydınlatma, Şanzuman, Diferansiyel ve Süspansiyon gruplarında daha kapsamlı hizmet sunmaya başladı. Bu gelişim süreci beraberinde İthalat ve İhracat faaliyetlerindeki çeşitlilik ve miktarların artmasını sağladı.

2006-2017 Yılları arasında araç grupları ve ürün çeşitliliğinin hızlı artışına bağlı olarak yeniden yapılanmaya giden Ormer Motorlu Araçlar ve Bilgisayar bu süreçte kurumsal yapısını gözden geçirdi ve önemli yatırımlar yaptı. İnternet Hizmetleri ve Teknolojik altyapı yatırımları başta olmak üzere bünyesinde daha pekçok katmanda iyileştirmeler meydana getirdi.

Copyright © 2017 Ormer Motorlu Araçlar ve Bilgisayar Tic.ve San. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır. ® All rights reserved.

NZ Bilişim